Dekoloryzacja Bez Amoniaku i Wybielaczy Zmywaczem Uber-FAQ

1. Mój naturalny kolor to brąz.  Od kilku lat używałam różnych farb powszechnie dostępnych w sklepach i chcę wiedzieć, czy HCR poradzi sobie z ich usunięciem?

TAK.

HCR nie rozpoznaje wieku farby, jej koloru ani tego czy jest ona trwała lub póltrwała. Zmywacz Koloru do Włosów został specjalnie sformułowany i przeznaczony jest do odwrócenia procesu utleniania (farbowania).  Odwraca proces utleniania sztucznych cząsteczek koloru występujących w domowych i salonowych farbach syntetycznych. Nie usuwa on naturalnych odcieni ani barwników roślinnych  lub henny.  Podsumowując  HCR  usuwa sztuczne pigmenty, a nie naturalne barwniki, które często działają na zasadzie przebarwiania,  a  HCR nie usuwa przebarwień. Kolor z włosów brązowych usunięty zostanie tak samo łatwo, jak będzie to w przypadku każdego innego koloru.  Jeżeli jednak Twoje włosy są pokryte kilkoma warstwami farb, Zmywaczowi, będzie łatwiej usunąć świeżo nałożony kolor niż starsze, ze względu na nałożone na siebie warstwy kolorów. W takim przypadku zalecany jest maksymalny czas trzymania (60min).  Bardzo rzadko, i tylko w niektórych przypadkach, gdy stosowane były mocne farby i przez wiele lat, zabieg należało będzie powtórzyć nawet do 3 razy aby dokładnie usunąć starsze warstwy koloru. Zabiegi mogą być wykonane jeden po drugim ale przy każdym z nich należy ściśle trzymać się instrukcji i nie skracać czasu trzymania, Buffer i płukania.

 

2. Mam siwe włosy i przez wiele lat stosowałam farby półtrwałe ( np. zmywalne 28 myć) . Czy Zmywacz koloru Über usunie niechciany czarny kolor z moich włosów?

TAK.

HCR nie rozpoznaje wieku farby, jej koloru ani tego czy jest ona trwała lub półtrwała. Jeżeli jednak włosy są pokryte kilkoma warstwami farb, Zmywaczowi  będzie łatwiej usunąć  nowsze aplikacje niż starsze ze względu na nałożone na siebie warstwy kolorów.  Kolor z włosów siwych usunięty zostanie tak samo łatwo, jak będzie to w przypadku np. włosów brązowych, ale rezultaty będą odmienne. Farbowanie siwych włosów  wygląda inaczej niż farbowanie np. brązowych.  Siwe włosy będą zaplamione, gdyż są to białe włosy, pozbawione pigmentu i na skutek farbowania zostają przebarwione.  Zmywacz Über natomiast przebarwień nie usuwa. Wynikiem końcowym jednak,  nie są włosy jaśniejsze od naturalnego koloru (ponieważ zawarte w stosowanych farbach składniki, jak amoniak lub rozjaśniacze wpłynęły na naturalny pigment włosa i trwale go rozjaśniły) do dwóch odcieni jak w przypadku innych kolorów, ale w rzeczywistości brudny żółty / blond. To dlatego, że keratyna (naturalne białko w naszych włosach) została podniesiona podczas farbowania i wypłynęła na powierzchnię jako żółty kolor.

3. Zastosowałam Zmywacz ÜBER i teraz  włosy  mają odcień jaśniejszy od mojego naturalnego – dlaczego ?  Mój naturalny kolor włosów to ciemny brąz. Od dłuższego czasu stosuję różne sztuczne farby, które są do kupienia w sklepach.

Jeśli masz brązowe włosy zafarbowane na czarno i farbujesz włosy intensywnie od „pewnego czasu”, wynikiem zastosowania Zmywacza ÜBER mogą być brązowe włosy (twój kolor naturalny), ale o jeden lub dwa odcienie jaśniejsze niż wtedy, gdy rozpoczęłaś farbować włosy. Dzieje sie tak, ponieważ zawarte w stosowanych farbach składniki, jak np. amoniak lub inne, wpłynęły na Twój naturalny pigment włosa i  trwale go rozjaśniły. Klientom bardzo często trudno jest zaakceptować fakt, że farbowanie włosów na kolor ciemniejszy może prowadzić do trwałego rozjaśnienia włosów, ale tak w istocie jest.

Pamiętaj, że wynik zmywania farby przy pomocy Zmywacza Über,  zależy od Twojego zdrowia, jest różny, jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod wpływem pewnych leków. Wynik różni się w zależności od tego, czy masz porowate lub nieporowate włosy lub czy stosujesz prostownicę, a stosowane kosmetyki do włosów zawierają silikony mogące utrudnić lub osłabić działanie Zmywacza.

4.  Czy proces aplikacji Zmywacza do włosów może brzydko pachnieć?

Zmywacz Koloru Über odwraca proces farbowania, gdzie zachodzi tak zwana reakcja Redox ( REDUKCJI). Każdej koloryzacji (farbowaniu) towarzyszy proces UTLENIANIA  podczas którego wyczuwalny jest mocniejszy lub łagodniejszy zapach), gdzie sztuczne cząsteczki koloru rozszerzają się przyklejając  do ścianek w trzonie włosa i zostają tam uwięzione.  Zmywacz Koloru odwraca ten proces poprzez rozbicie tych sztucznych cząsteczek uwięzionych i przyklejonych w trzonie włosa do nano-wielkości niedostrzegalnych  gołym okiem i możliwych do spłukania w trakcie dokładnego mycia włosów .

Z uwagi rozmaite składy stosowanych farb, podczas reakcji Redox ( REDUKCJI) może, ale nie musi, wystąpić nieprzyjemny zapach. Zapach ten będzie wynikiem rozbijania sztucznych cząsteczek koloru w korze włosa, na skutek wytworzonego ciepła i w zależności od przypadku, może być bardziej lub mniej intensywny lub wcale niewyczuwalny. Powstawanie nieprzyjemnego zapachu mogą wzmagać także pozostawione na włosach i nie zmyte pozostałości produktów do pielęgnacji i stylizacji oraz kosmetyki zawierające silikony.  Zapach, jeżeli się pojawił, powinien zostać wypłukany wraz z nano cząsteczkami koloru, podczas końcowego, dokładnego i intensywnego płukania włosów dobrze ciepłą wodą ( najlepiej pod ciśnieniem prysznica)

Dlaczego zapach nadal się utrzymuje po Zabiegu Zmywaczem Uber i jak go usunąć?

Jeżeli po zakończeniu ostatniego płukania zapach nadal się utrzymuje, jest to oznaką,że proces nie został całkowicie zakończony. Przyczaną tego jest niedokładne płukanie włosów lub płukanie w zimnej lub letniej wodzie. Włoski powinny być płukane najlepiej pod ciśnieniem prysznica na całej dlugości i w bardzo ciepłej wodzie. Aby pozbyć się zapachu, należy w szklance ciepłej wody rozpuścić kopiastą łyżeczkę sody oczyszczonej, dokładnie wetrzeć w wilgotne włosy na całej długości. Jeżeli potrzebna bedzie wieksza ilość roztworu z sodą aby pokryć długie i grube włosy to należy rozrobić wieksza ilość zachowując proporcje 1:1. Tak dokładnie pokryte roztworem włoski, należy odtrzymać 3-5 minut, i po upływie czasu należy bardzo ale to bardzo dokładnie i długo płukać w dobrze ciepłej wodzie i pod ciśnieniem prycznica.

Szampon Głeboko Oczyszczający Uber Hair ma właściwości klarujące i również pomoże w usunięciu zapachu ale również ważne bedzie intensywne płukanie jak w przypadku płukanki z sody oczyszczonej. Ostatecznie ponowne zafarbowanie włosów farbą stała również usunie zapach, gdyż chemiczny wpływ utleniacza z farby automatycznie zneutralizuje brzydki zapach.

Proszę pamiętać, zapach ten nie był obecny przed zastosowaniem Zmywacza Uber Hair Color Remover i może być spowodowany tylko przez działanie Zmywacza na sztuczne czasteczki farby uwięzione we wnętrzu włosa przy każdym farbowaniu,  więc jeśli zapach po zakończonym zabiegu nadal sie utrzymuje jest to oznaką, iż proces płukania nie był całkowicie dokładny.

5. Mam zafarbowane jedynie końcówki włosów. Włosy od skóry głowy do połowy głowy mają naturalny kolor. Czy mogę zastosować zmywacz UBER, jeżeli tylko część moich włosów była farbowana,  a część nie?  Czy Zmywacz użyty na  partiach włosów niefarbowanych nie zniszczy ich ?

Zmywacz zastosowany na takich włosach, usunie jedynie farbę z tych partii, które były poddane farbowaniu. Zmywacz nie wpłynie na stan ani kolor włosów naturalnych, które nie były farbowane.

6. Co to są Naturalne Barwniki  w farbach i dlaczego nie zaleca się stosowania na nie Zmywacza Uber?

Ludzie farbują swoje włosy od tysięcy lat używając składników roślinnych i mineralnych. Niektóre z tych naturalnych czynników zawierają pigmenty (np. Henna, czarne skorupy orzecha włoskiego) a inne zawierają naturalne środki wybielające lub powodują reakcje powodującą zmianę koloru włosów (np. ocet). Działanie naturalnych pigmentów zazwyczaj pokrywa trzon włosa kolorem (przebarwia), a nie pozostawia sztucznych cząsteczek koloru w jego wnętrzu jak w przypadku syntetycznych farb. Niektóre naturalne barwniki utrzymują się na włosach przez jakiś czas (np. mogą być usunięte po 20 lub 28 zabiegach mycia), ale nie zawsze są one bezpieczniejsze lub łagodniejsze od nowoczesnych, syntetycznych preparatów. Przy użyciu barwników naturalnych, za każdym razem efekt końcowy może być odmienny, tak pod względem odcienia, jak i intensywności koloru. W takich przypadkach, na włosy wcześniej barwione henną lub farbami ziołowymi, odradza się stosowanie Zmywacza w celu uniknięcia jakichkolwiek niepożądanych efektów. HCR nie usuwa przebarwień tylko sztuczne cząsteczki koloru, a jeśli ich nie ma, to nie ma czego usuwać.

7. Jak działa rozjaśnianie podczas farbowania nawet na ciemny kolor i czy ma to wpływ na efekt końcowy po użyciu Zmywacza Uber?

Włosy poddawane koloryzacji preparatami zawierającymi amoniak lub wybielacz wpływają na naturalny kolor włosów. Wybielacz, jak sama nazwa wskazuje,  służy do rozjaśniania włosów. Reaguje on z melaniną we włosach, usuwa kolor w wyniku reakcji chemicznych, utleniając cząsteczki melaniny. Melanina jest wciąż obecna, ale utlenione jej cząsteczki są bezbarwne. Bielone włosy mają tendencję  do blado żółtego odcienia. Żółty kolor jest naturalnym kolorem keratyny, białka strukturalnego we włosach. Ponadto wybielacz łatwiej reaguje z ciemnym pigmentem eumelaniny niż z phaeomelaniną, więc trochę złotego lub czerwonego koloru może pozostać po rozjaśnieniu. Nadtlenek wodoru (woda utleniona) jest jednym z najpowszechniej stosowanych środków rozjaśniających. Nadtlenek stosowany jest w alkalicznym (zasadowym) roztworze, który otwiera trzon włosa w celu umożliwienia nadtlenkowi wodoru reakcji z melaniną.

UWAGA: Zmywacz Uber nie zawiera amoniaku ani innych wybielaczy i nie ma on wpływu na Twój naturalny kolor włosów, a jego zastosowanie odkrywa co znajduje się pod warstwami farb nakładanych na siebie przy każdym kolejnym farbowaniu.

8. Zastosowałam Zmywacz UBER. Ile czasu muszę odczekać, aby zastosować rozjaśniacz ? 

Zaleca się, żeby po aplikacji Zmywacza Uber Hair Colour Remover dać włosom odpocząć i odczekać tydzień czasu przed zastosowaniem rozjaśniacza.  Zmywacz UBER nie zawiera żadnych ostrych składników, jak wybielacz, nadtlenek czy amoniak, jednak ponieważ jest to zabieg chemiczny, włosy powinny mieć trochę czasu przed aplikacją kolejnego produktu.

9.Czy mogę użyć Zmywacza UBER po zabiegu keratynowego prostowania włosów ?

Zabiegi na keratynie służą do prostowania i wygładzania otoczki włosa. Efekt jest tymczasowy i ustępuje po ok. 3-6 miesiącach, w zależności od zastosowanej keratyny. Keratyna zawiera cysteinę, dwusiarczek, który tworzy mostki dwusiarczkowe, które są bardzo mocne i trudne do przeniknięcia. Z tego powodu, może wystąpić zjawisko nierównomiernego usunięcia koloru. Aby umożliwić Zmywaczowi UBER równomierne usunięcie sztucznej farby, należy pozbyć się keratynowej bariery, do którego celu nadają się szampony zawierające Sodium Lauryl Sulfate. Jeżeli na włosach jest nagromadzone więcej keratyny, zmieszaj jedną łyżkę stołową soli (sodium chloride) z trzema łyżkami szamponu i myj włosy 2-3 razy dziennie, aż włosy na powrót staną się naturalnie kręcone. To może potrwać kilka tygodni.Niektóre zabiegi prostowania włosów na keratynie są pozbawione składników chemicznych typu thioglycolates, sodium hydroxide ammonia, formaldehyde. Oparte są na keratynie roślinnej, która jest bezpieczniejsza i delikatniejsza dla włosa. Aminokwas cysteina jest czynnikiem prostującym, a keratyna białkiem, które wzmacnia rdzeń włosa. W tych przypadkach zaleca się odczekanie do 4 tygodni i przeprowadzenia testu na kosmyku włosów.